Gå til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Fra 12 september skal vi være en uke i Aosta området. Noen som kan anbefale enkle toppturer der. Grand paradiso f.eks er det en to dagers tur, eller?

Arne.

Annonse
Skrevet

Normalt 2 dagers tur, men hvis hytten er full, kan den godt gjøres unna som en "dagstur" med start ca kl. 02 fra parkeringsplassen i Pont, slik jeg gjorde her:

http://distantpeak.com/cms/story/115/gran-paradiso

Men da kan det være en fordel å være akklimatisert på forhånd, ettersom "voksne" 2100 høydemetere må unnagjøres i løpet av natten/morgenen.

Når det gjelder resten av Aoasta regner jeg med at Kjell-Erik kommer med noen innspill?

Skrevet

Ok. Takk for det.

Hytta på veien til Grand Paradiso er den bra utstyrt. Må en ha med sovepose eller holder det med lakenpose?

Ellers i området "hytte til hytte"! Noen som har erfaringer forslag til turer!

Arne

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Gjenopprett formatering

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.