GĂ„ til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen pĂ„ forumet som har erfaring med Arcteryx Alpha AR skalljakke?

Trenger snart en ny skalljakke for vinterfjell (bratt fjell/fjellklatring og toppturer pĂ„ ski) og noe isklatring. 

Har i dag en MH Tupilak jakke som begynner Ă„ bli slitt, vinterens versjon av denne har ikke lufting under armene (noe jeg Ăžnsker pĂ„ toppturer) og dermed havner den litt ned pĂ„ Ăžnskelisten.

NorrĂžna Trollveggen GTX Pro eller Light er sjekket ut og funnet ok, men Arcteryx Alpha SV passer(meg) mye bedre pĂ„ alle omrĂ„der/mine kriterier.

Denne uken er Arcteryx Alpha AR mye billigere en Arcteryx Alpha SV (som er en klart favoritt bortsett fra prisen), men jeg har kun sett den pĂ„ nett, de andre er prĂžvd. Et minus er lavere slitestyrke pĂ„ AR ift SV, men ellers kan den vĂŠre aktuell.

Jakka: https://arcteryx.com/ch/en/shop/mens/alpha-ar-jacket

De fÄ reviews jeg har funnet pÄ nett av Alpha AR:

HĂ„per er altsĂ„ at noen pĂ„ forumet har den og har brukt den i tilsvarende aktiviteter som listet opp innledningsvis, og kan gi en "Yay", eller "ligg unna" vurdering. 😄

Annonse
Skrevet

Har brukt Ar en del Ă„r. Vil si et klart og tydelig Nja... 

God, lett og behagelig jakke. God hette, god lufting, samme plassering av lommer som SV. Men slitestyrke kan ikke sammenlignes med SV. 

Har stort sett brukt til vandring, fiske, jakt og toppturer pĂ„ ski. Har hatt nĂŠrkontakt med busker i stor fart uten rifter, men ikke gnikking mot stein som ved klatring. 

  • Takk 1
Skrevet

Har alpha ar jakka selv, men har for det meste brukt den pÄ sommerturer. Ingen slitasjemerker etter sekkbruk. Har heller ikke funnet noen punkter ellers pÄ jakka som virker mindre robuste. Til den bruken jeg har, hat det vÊrt ei god jakke. Har hatt den 3 Är, og den kommer til Ä vÊre noen Är til

  • Liker 1

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nÄ og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nÄ for Ä poste med kontoen din.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Gjenopprett formatering

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn pĂ„ siden automatisk.   Vis som en ordinĂŠr lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   TĂžm tekstverktĂžy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved Ä bruke dette nettstedet godtar du vÄre BruksvilkÄr. Du finner vÄre PersonvernvilkÄr regler her.