Nå er det jo nevnt noen merker ovenfor her. Kan jo også legge til Citroen C-crosser og peugeot 4007 som er like outlanderen(men koster 100000 mer...)
Jeg hadde de samme kriteriene som du har nevnt da jeg skulle kjøpe meg bil for ett års tid siden. Jeg endte opp med en Outlander og er godt fornøyd med den. En skal selvfølgelig være klar over at det er en SUV, og ikke en Jeep, men til mitt bruk fungerer den bra. Firhjulstrekk, og litt høyere enn en personbil.
Ellers finnes det jo også en peugeot partner, som jo er en ren kassebil, med firhjulstrekk, som også er litt høyere enn vanlig partner. Jeg tror denne heter dangel 4x4.
Suzuki Grand Vitara /XL7 er jo også ett bra alternativ.
men dette kommer jo litt an på hvor mye du har tenkt å legge i av penger, om du skal ha ny eller brukt osv.