Puttbua e fantastisk på dinne årstida. Smellbra topptura rett i nærheten - greit på korte daga med god mulighet for dritvær
Mye flott lys, stor sjanse for en knalltur! Vet ikke kordan forholda e i brøstedalen no, men e skal prøve å vurdere:
Brøstedalen til puttbua kan ofte oppleves som en laaang tur tidlig på vinteren, fordi dalen e lun og samla mye løssnø. Må du brøyte heile veien bør du regne mange tima! Ka Dagmar har gjort med snøen i brøstedalen e vanskelig å si; kanskje e den vindpakka og fin å gå på? Om du velge å gå til puttbua "over fjellet" regna e med det e fine forhold derfra.
Yr fortalte om ville nedbørsmengda og minusgrader under Dagmar, så alle le-heng e crazy. Ligg unna! Det fins imidlertid heilt trygge rute opp til både Høgtunga og Puttegga fra pyttbua. Sikkert rimli avblåst og lite snø på det jevne..
For me e pyttbua en favoritt tidlig på vinteren på grunn av toppturmulighetane fra éi enkelt hytte. Værmeldinga fremover e gode greier, med lite vind og nedbør, så det ser jo rett så lovende ut. Skal sjøl til Torsbu i uke 3
2 tips til turen: Kle deg for storm og ha en plan for kordan du skal finne hytta dersom det blir mørkt. Har strevd litt med det der............ brukte en whopping 7 tima til puttbua i februar '10.
Bruker å si at Tafjordfjella i januar-februar er friluftsliv for viderekomne. Her kan møkkaværet komme når som helst, meldt eller ikke
God tur! Håpe på raport når du e tilbake.
Om flere har peiling så kom med det! Tafjordfjella i januar-februar e et spennende tema, og har gitt me mine kanskje fineste opplevelsa to år på rad.