Gå til innhold
  • Bli medlem

Peder Steinvik

Aktiv medlem
  • Innlegg

    6
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    1

Peder Steinvik vant dagen sist 3. mars 2024

Peder Steinvik hadde mest likt innhold!

Om Peder Steinvik

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Peder Steinvik sine prestasjoner

Newbie

Newbie (1/14)

  • Reacting Well Sjeldent
  • First Post
  • Week One Done
  • One Month Later

Nylige merker

16

Nettsamfunnsomdømme

  1. Folk må gjøre som de selv vil. Jeg bruker kun litersflasker, og vil ikke ha en brennerkasse som har plass til de. Blir et sinnsykt volum, eller funky geometri. Hovedpoenget med fyringsvakta er å heve brenneren opp fra teltbunnen slik at den står stødig mellom liggeunderlagene, og hindre at soveposer tar fyr når man turner rundt der inne. Dermed får den et gitt volum, og dette volumet utnyttes mye bedre med kjeler og kanel enn med ei lekk fuelflaske som skulle vært i en pose.
  2. 0.6 flasker får plass på skrå (løsnet fra reima). MSR flaskene må løsnes fra slangen også, men primus sine kan være koblet til. Best practice er å pakke fuel separat i tette pakkposer. Bruker halve kassen til kjeler og kjøkken-kit istedenfor. «Kjelenknekten» følger med.
  3. Jeg produserer nå boksene for salgt. Litt mer raffinert og nede i 960gram. Søk opp fyringsvakta på instagram om du er interessert.
  4. Takk for fine ord😎 Det er 1mm aluminium i kassen, og 0.7mm i skjermen. Biltema selger plater. Plateknekke er vel eneste litt uvanlige verktøy. Kanskje naboen har? Når det gjelder PP så er det ingen godt bevart hemmelighet at det blir sprøtt i kulden. PP har en Tg (glass transition range) fra 0 til -20 C. Der går det fra duktilt til sprøtt. Eurokasser er mye mer solid enn de gjennomsiktige til feks biltema, men også tyngre. Neste oppgradering for min del vil være lokk i karbonfiber. Kanskje en dag.
  5. Mitt bidrag. Har produsert flere slike. Brenneren får fin høyde i innerteltet slik at soveposer og ting ikke plutselig sklir over flammene. Brukte plastkasse tidligere, men de knuses lett i kulden.
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.