Trenger litt hjelp ang lengde på Traverse - 145 vs 165 - da jeg har liten erfaring med pulk og ulike strl på den måten.
Jeg lurer på å kjøpe en Traverse, slå til på tilbudet til Oppdal Motorsenter på forsvarsbrukte pulker som er lenket i røverkjøp-tråden.
Jeg har ikke gått så mye med pulk, men er en god skigåer. Primært bruksområde blir å ta med utstyr for seg selv, på 1-3 dagers turer. Kanskje behov for å ta med utstyr for flere, om vi tenker familiesituasjon over flere år. Både løype og høyfjellsterreng.
Slik jeg ser det vil 165 bygge 10 cm ekstra i bredden. I perspektivet "alltid nice med ekstra plass", har jeg egentlig behov for en 165 over en 145, eller er det rett og slett verdt det å gå for ekstra plass - om man tenker mange års perspektiv?
Ønsker gjerne erfaringer fra andre som har stått i samme valget, mellom 145 og 165ish lengde.
Takk 🙂