Gå til innhold
  • Bli medlem

Kristoffer Sandnes

Aktiv medlem
  • Innlegg

    590
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    31

Kristoffer Sandnes vant dagen sist 7. januar

Kristoffer Sandnes hadde mest likt innhold!

1 følger

Om Kristoffer Sandnes

Nylige profilbesøk

11 052 profilvisninger

Kristoffer Sandnes sine prestasjoner

Collaborator

Collaborator (7/14)

  • Posting Machine Sjeldent
  • One Year In
  • Very Popular Sjeldent
  • Collaborator
  • Reacting Well Sjeldent

Nylige merker

777

Nettsamfunnsomdømme

  1. Kanskje denne kan fungere, flere forskjellige modeller inne hos guideline. https://www.guidelineflyfish.com/no/experience-wp-waistbag-5
  2. Jeg kom over denne bagen i en lokal butikk, den er ikke 250L men 207L. Veldig kraftig stoff så denne vil det være null problemer å løfte ut av pulken. Tror de hadde 3 eller 4 stykker å den sender alltids via post om det er aktuelt. https://www.nonstopdogwear.com/en/product/musher-checkpoint-bag/?srsltid=AfmBOop__HcExfoe4VxHaTzkodiSVBAAizFcDqwCA6Ew7x1xGNx1-Pog
  3. Når du nevner det så tror jeg du har helt rett! Da blir det å anskaffe symaskinolje å etterfylle tubene 😄 takk!
  4. Kan det være verdt å spør feks norrøna om å få kjøpe teip av de? Det tilbyr å teipe opp igjen eldre plagg på reperasjonsavdelingen sin. Regner med de sitter med teip på rull. Har sett at noen har nevnt at en kan tynne ut våtromssilikon med whitesprit for å bruke det som seamsealer, men har ingen kjennskap til hvordan holdbarheten er.
  5. Liker MSR sin pumpcup oil til å holde pumpelær og pakninger vedlike. Oljen i tubene er såpass tynn så den er veldig enkel å påføre. Regner i grunn med at Oljen er en ren silikonolje? Primus sin er tykkere å minner mer eller mindre om silikonfett. Skulle hatt litt mer av den, men å kjøpe tubene til 99,- pr stk er lite aktuelt likevel om de holder lenge. Ser noen bruker symaskinolje osv, men hva med silikonstiftene fra feks turtle/crc som er laget for å påføre gummilistene på bilen? Det er en silikonolje som er tynn.
  6. Primus sine korker er forferdelige, skrur man igjen litt for hardt er de nærmest umulig å få opp. MSR sine barnesikre topper er faktisk langt bedre! Men foretrekker de uten barnesikring. Bra du fikk den opp, triks som nedkjøling eller oppvarming fungerer ofte på ting som setter seg. Stangdeler på fiskestenger kan sette seg relativt hardt til tider å da fungerer det med å legge en pose frosne erter rundt stangdelen 😅
  7. Skal du trekke pulk er det etter min mening bare feller som duger i bakkene. Er snøforholdene riktig så duger ikke kortfellene å langfellene må brukes. Smørefritt fungerer fint til mange ting, men på skare og is er det relativt dårlig med feste.
  8. MSR har vel også lansert et nytt system som heter for MSR Switch? Ser de forventes på lager i slutten av februar hos Varri.
  9. Mine åsnesski er 68-54-61, jeg bruker for det meste 45mm feller. 30mm kan brukes for bedre glid om ønskelig men vil gi noe dårligere feste. Mohairfeller burde man bruke på kaldt føre der det ikker er for mye is. Is og skare sliter veldig på mohair. Synt feller har noe dårligere glid spesielt på kaldere føre men syns de er veldig fine når det er litt mildere. Da kan man også oppleve vannvittig god glid på synt. De tåler is og skare langt bedre å holder flere sesonger om man ikke er uheldig å ødelegger de. Har synt og mix feller akkurat nå i både kort og langfell. Ikke fått testa mix fellene så mye men liker tanken at de skal være mer holdbare enn feller med bare mohair.
  10. Liten utfart på isen med eldste guttungen og hunden. Ingen røyer på kroken Idag, været var for fint 😅
  11. Bare å lime fast noen tynne striper liggeunderlag eller møbelknotter i foam med dobbeltsidig teip Liggeunderlaget har jeg bare limt med lynlim, aldri løsnet eller blitt brent. Mødelknottene fungerer utmerket også. Liggeunderlaget et filitert med glavakniv til ca halve tykkelsen.
  12. Jeg liker godt parafin på brennere som 111 eller 3-beinte, men på msr er for min del alkylatbensin eneste gangbar vare. Det blir alltid igjen litt parafin i slangen som gir parafinsøl, dette er ikke et problem med bensin som fordamper. En kan såklart si at man vil fyre parafin pga mindre fare,, men igjen så kommer det til vedlikehold. Skulle det stå en stråle med parafin ut av pumpa i retning brenneren så blir det bål det også. I utgangspunktet er MSR bensinbrennere der noen modeller kan fyres på parafin og diesel. Ser man litt på historikken bak msr brennere har det vært mange modeller som kun går på bensin. Så en kan vel trygt si at de er optimalisert for bensin. Tidligere utgaver av feks whisperlite kunne man bare glemme å fyre parafin på, første brennerne i xgk-familen(om vi kan kalle den for det) kunne ikke brenne parafin det kom på senere utgaver. Firefly og simmerlite er kun bensin, dragonfly fyrer vel parafin men brenner best på bensin og det samme vil jeg si om xgk. Se litt på hvor mye masse og stigrør det er på eldre brennere som 111. De krever lengre forvarming enn msr sine brennere for å oppnå skikkelig driftstemperatur. XGK EX sin brennerklokke er vel også utført i rustfritt der de eldre utgavene er i messing uten at jeg skal pårope meg noe kunnskap om hvordan forskjellige metaller holder på varme annet enn at de er svært ulike metaller. Det var vel også forbudt å fyre bensin på primuser i Norge frem til et årstall @dskhar vel kanskje kontroll på dette? Men i USA var ikke dette tilfellet, msr er å blir en whitegas stove i min personlige mening
  13. Har lyst å testet ut hvordan dette fungerer i praksis før man evt ser på noe litt mer avansert løsning. Jeg tror de ikke kan være for lange da skoen også flexer noe under sålen. Men er enklere å kappe enn å forlenge. For å treffe kastene i sålen der det er mest gummi må man lage en høyre og venstre utgave. Men jeg mangler skisko som dette kan testes på, har ikke lyst å skru fast disse i mine et år gamle alfa. Noen som har godt brukte bc skisko I str 44/45 evt med utrevet bøyle? Ikke fått noe napp lokalt enda.
  14. Stanley 1.9L termos, Nalgene HDPE 1L, MSR brenselflaske 591ml, Suunto MC-2 Speilkompass og kart hardangervidda vest.
  15. Tusen takk for hyggelig tilbakemelding, alltids en "kul" og effektive kjele. Men tar mye plass og veier jo mer enn en simpel flatbunnet kjele og tynn vindskjerm. Men det er litt stas å lage noe selv. Jeg har et par ting jeg kanskje kommer til å endre hvis jeg får ånden over meg, det er å lage ringene av et stykke i 1mm istede for 1.5mm og lage en mal for å spinne kjele i dreiebenk. Men det får bli med tiden å ikke nå. Takk så mye plata veier 321gram og kokern, 937gram. Skal lage et nytt lokk til den, det som er der er fra en gammel høyang kasserolle og er brutalt solid 😂 Det er mulig å få den lettere, men akkurat nå er jeg happy med slik den er. Med tiden så kan det hende det dukker opp noen oppdaterte deler Takk takk, jeg syns de er kule å ganske så effektive. Jeg skal ta å teste den grundigere enn hva jeg har gjort. Har flere kjeler med ulike utførelser som er rundt 3L. Feks flatbunnet, varmeveksler og denne kokern. Kan måle opp merker på rundt 2.5/2.7L å teste de opp mot hverandre uten at jeg kommer til å telle eksakt pump og slikt. Tok en liten unøyaktig test mot en flatbunnet kjele m/vindskjerm der begge smeltet snø og is til 3L vann og tok det til fosskok. Skal si den willy'n drar på 😅
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.