Takk for svar, hvis det er mye snø så frykter jeg at jeg må se meg om etter andre områder.
Er det mindre snø i Jotunheimen på denne tiden, noen bra utgangspunkter for en tur?
Takk for tolmodigheten med meg, har kontroll på alt utenom sted (samt været)
Takk for tips, bitene begynner å falle på plass rent utstyrsmessig. Ser ut til at jeg får med meg følge, en venninne som kanskje endrer litt på planene, men ut skal jeg.
Har noen erfaring med å gå innover Hardangervidda fra Haukeliseter? Jeg tenkte det kunne vært fint med en tur innover der og siste natta på Haukeliseter. Har ikke gått der om sommern
Hei
Sommerferien står for tur men i år har jeg veldig lite planer. Tenkte derfor å legge ut på en litt lengre tur (for meg å være) i fjellet.
Jeg jakter litt småvilt om høsten men ellers er jeg alt for lite i fjellet, blir mest til at jeg råtner i byen. Nå vil jeg ut!
Jeg trenger derfor deres hjelp, følgende har jeg sett for meg:
-Fire-fem overnattinger
-Mulighet for fisking
-Helst ikke mer enn fire-fem timers kjøring fra Oslo
Det var i grunn det jeg hadde av punkter nå.
Jeg ser for meg å bo alle nettene i telt, men hvis det skulle være noen DNT hytter eller lignende i nærheten er det ikke å forakte i tilfelle drittvær.
Tidspunktet for turen blir i starten-midten av juli. Jeg føler det begynner å haste litt med planleggingen hvis jeg skal få gjennomført dette i år.
Håper derfor dere kommer med mye tips om områder og eventuelt spesifikke ruter jeg kan prøve meg på.
På forhånd takk