Gå til innhold
  • Bli medlem

Bokhylla

Aktiv medlem
  • Innlegg

    474
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Om Bokhylla

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Bokhylla sine prestasjoner

Proficient

Proficient (10/14)

  • Very Popular Sjeldent
  • Dedicated Sjeldent
  • Reacting Well Sjeldent
  • First Post
  • Collaborator

Nylige merker

117

Nettsamfunnsomdømme

  1. Hva vektlegger dere når dere har kjøpt/skal kjøpe kompass? Det er så utrolig mange modeller der ute. Prisen varierer tidvis stort, noen har speil, noen selvlysende tall og så videre. Takknemlig for svar!
  2. @Myriameter ho mor ordnet seg en bruktsekk selv før gaven var i boks, hehe. Men har begynt snuse litt på en lettere sekk selv, så takknemlig for alle innspill😅
  3. Imponerende @peik! Har du brukt noe regntrekk til den? Har prøvd pakkeposer tidligere, men syns ikke det er like bra. Nei tror og den tiden er forbi med X antallkilo på ryggen. Men samtidig greit med en sekk som rommer litt volum ift bærplukking etc,
  4. Spennende @foroll! Gi gjerne en tilbakemelding når du får testet den ut. Ja de gjorde vel noen oppgraderinger på akkurat det @ingen87. Helium 55 L blir kanskje i knappeste laget da.
  5. @ingen87 nei det ble ingen av sekkene her foreløpig. Hun fikk overta en brukt en av noen bekjente (ikke så lett), som hun foreløpig er veldig fornøyd med. Erfaringavis er hun en «enn sekk til alt» typen så den hadde nok bare samlet støv i kjelleren. Men har kikket på både Renn og Helium til meg selv for en lettere variant og, uten å ha kunnet forsvarse et nytt kjøp helt enda,
  6. Takk for svar @Guggen 😀
  7. Takk for tips @Omnilite! Jeg sliter alltid ut hælkappen lenge før sålen på Salomon, så det skal jeg se om jeg får prøve og! Helt enig ift feste på berg @Guggen! Aldri hørt om VJ før, så takk for tips. Hvordan opplever du dem i størrelsen- kan du ha din «vanlige» joggeskostørrlse? Opplevde du La Sportiva som store eller små i størrelsen? Jeg har i utgangspunktet en fot heller mer mot smal enn bred.
  8. Jeg må snart kjøpe nye terrengløpesko/hiking sko. Jeg har hatt ulike modeller fra Salomon før, men synes de slites veldig fort i hælekappen. Jeg har prøvd gå opp en størrelse/halvstøreelse uten at det har hatt noe å si. Er det noen som har et merke/modell å anbefale som er litt mer holdbar? Bruksområde er dagsturer i fjellet med lett last/trimturer opp og ned til en topp. Godt grep på både berg og skogbunn er dermed et pluss.
  9. @foroll nydelige bilder! Man skjønner hvordan uttrykket «Rago-mil» har oppstått når man har gått litt i det landskapet.
  10. @Swiss John samme erfaring innad i Norge og. Jeg elsker tog, men det går ikke over hele landet og er ofte et dyrere alternativ dessverre. Har man en uke ferie og vil gå i fjellet, er det ofte uaktuelt å bruke fire av dagene på transport om man ikke må. Drømmen hadde vært bedre og billigere togtilbud generelt, og at man fikk «kompensert» reisedagene om man valgte reise miljøvennlig med en ekstra dag fri.
  11. @Kosekosen har du prøvd det på fjellet og eller bare i skogen? Vind er jo vind, men samtidig har jeg alltid følt meg mer beskyttet når det har vært i skogen.
  12. @Tessatroll Et lite tilleggspørsmål siden du faktisk har erfaring med både vanlig Nallo og Nallo GT. Vil et vanlig Nallo 2 bli for lite om man tar utgangspunkt i en person og en middels stor hund? Og opplevde du noen gang dørløsningen som knotete om det var mye regn? Hadde egentlig landet på Nallo 3 eller Nallo 2 GT. Men det et jo en del vekt opp fra vanlig Nallo 2. De fleste turene blir det nok bare meg og en hund, så usikker på om den ekstra vekten og plassen det tar er verdt det. Nallo 2GT er jo sånnsett et mer «fleksibelt» telt siden, men samtidig ser det å kunne kikke ut/åpne opp til naturen umiddelbart som i et vanlig Nallo veldig fristende ut. Dilemmas!
  13. Jeg kjenner ikke til akkurat den modellen, men jeg vet en del av jakkene til Arcteryx har fått «ny» passform flere ganger de siste årene. Om man leser tilbakemeldingene direkte på nettsiden deres er det ikke alle som er fornøyd med det.
  14. Unna er bra og overraskende allsidig ja @Marius Engelsen
  15. Veldig stivt priset ja! Jeg synes både fargene på de nye soveposene og teltene er skikkelig triste.
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.