Høres ut som reven er en av disse tilpasningsdyktige dyrene som f.eks kråka. Så et foredrag om kråker nylig, hvor de gir en del eksempler om hvor bra den har tilpasset seg bylivet. De har for eksempel begynt å bruke verktøy (bøyer til en bit streng om til en krok og bruker den til å fiske ut mat).
I sverige følger enkelte kråker med på folk som driver isfiske, de ser fiskeren lage hull i isen, legge ut snøre.. når fiskeren går vekk så kommer kråka, drar opp snøret, spiser agnet og lar kroken ligge igjen.. I japan har kråker begynt å spise nøtter, noe en kråke egentlig ikke klarer å åpne. Det kråkene gjør er å slippe nøttene ned på gangfelt når bilene kjører der, bilene kjører over nøttene og knuser dem. Kråkene venter så til det blir grønn mann før de flyr ned og spiser innmaten.
Det artige er at kråker lærer av hverandre.. Kråker innenfor et område kan f.eks de samme triksene, men drar man til en annen verdensdel så har de helt andre triks.