Gå til innhold
  • Bli medlem

nem

+Støttemedlem
  • Innlegg

    81
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av nem

  1. De forrige støvlene mine var Bregne (1.0). De fikk en god del mil på seg men holdt ikke lenger enn ca 10 måneder. Jeg opplevde ikke noe problem med boa-snøringen, men måtte bruke de litt før jeg følte at de satt godt på foten. Problemet med disse (og en del andre alfastøvler) er passformen. De er for smale foran og det blir gnissing på yttersiden av storetåa og yttersiden av lilletåa som fører til gigantiske trevler på føttene mine. Dette er jo høyst individuelt da og de funker sikkert for mange andre Rent generellt er jeg skuffa over kvaliteten og holdbarheten til Alfa, men har ingenting å si på kundeservice der. Jeg tror de tradisjonelle walk king er det beste valget dersom man er ute etter fjellstøvler. @Marius Engelsen Jeg er ikke uenig i tanken rundt miljøaspekt, men jeg er absolutt uenig i at man skal gatekeepe det å reklamere/klage på dårlige produkter. Det er opp til hver enkelt det vel?
  2. Dette blir litt OT, men for min del tror jeg problemet var at VOEC ikke stod på pakka fordi aliexpress bundler sammen flere pakker når man kjøper flere ting. Men dette gjør de hver gang, og jeg fikk kun krav på siste forsendelse, og kun på én av pakkene i forsendelsen.. Vet ikke helt hva greia er. Klarte ikke se på etikettene om VOEC nr stod der heller for det var 4 eller 5 forskjellige fraktetiketter limt oppå hverandre på "hovedpakka" (pose med flere mindre poser og esker inni..) Jeg bryr meg ikke hvis det skjer sjelden, men klart hvis dette skal bli en gjenganger så kan det jo bli dyrt i lengden med gebyrene samt dobbel moms..
  3. Ja de der hadde jeg bare returnert, alfa er gode med reklamasjon, du får sikkert gavekort. Kjøpte Stette selv for en drøy måned siden, men jeg fikk problem med at knekken traff rett på storetå neglen. Og siden de er så stive i stoffet så gjorde det vondt etter en times tid med rusling innendørs.
  4. Jeg fikk dette problemet på en pakke forrige uke. Posten påstod at VOEC nr ikke var på pakken og eneste klagemulighet er mot selger (aliexpress). Jeg fulgte klageprosessen der men dette ble ikke godkjent. Det ble 8kr i moms og 50kr i gebyr til posten.. Surt, og første gang jeg har opplevd dette.
  5. nem

    vannfilter

    For min del mest fordi jeg ikke liker å drikke partikler og grums, for å bli kvitt det så må vi ha et fysisk filter. Sett bort fra det så er de kjekke ja, men det er en ekstra greie å dra med isåfall. Jeg tenker at det er unødvendig her i Norge med våre vannkilder. Jeg har enda til gode å bli dårlig av å drikke filtrert vann iallefall.
  6. nem

    vannfilter

    Tar ikke virus.
  7. nem

    vannfilter

    Istemmer på befree fordi det er det jeg bruker nå etter en tid med sawyer. Ikke hatt spesielt problem med gjennomflyt i filteret selv men jeg har vasket det etter anvisningen (riste løs dritten) etter bruk. Det at filtere tetter seg er enten fordi de ikke rengjøres godt nok eller fordi vannet rett og slett har veldig mange partikler i seg som setter seg i filteret (og filteret har da gjort jobben sin som det skal).
  8. Hva tenker dere rundt teleskop vs "vanlig" da? Er selv i samme sits rundt det at jeg burde fiske litt mer.. Har et stangsett til 200kr som jeg har brukt en del, men lurt på å handle noe til opp mot 10 gangeren for å få noe litt bedre iallefall..
  9. Ja er nok forskjell på sjappene..
  10. Jeg var innom xxl på tunejordet for et par uker siden og butikken så ut som et konkursbo.. Det var veldig lite varer med mange tomme hylleplasser, det var også veldig få ansatte tilgjengelig. Ga ikke veldig godt inntrykk for å si det sånn, men jeg skal ikke svartmale de for mye. Jeg har handlet mye der opp igjennom årene, men når de ikke har varer går det lenger og lenger tid mellom hver gang jeg velger de ovenfor andre nettaktører.. Og det bonusgreiene har jeg ikke interesse av selv. Rene pengeavslag er helt greit.
  11. Takk, og god tur til deg og
  12. Noen som vet om det er isfritt i nordenden av Femunden og inn mot feragen? Tenkte en liten kanotur om et par uker, men slo meg nå at jeg faktisk ikke vet om det er is der. Har vært varmegrader en stund..
  13. Ja, 14 har enda litt mer avstand mellom setekant og staget, men ikke nok til å tre beina nedi mellom. Holder på å lage heis i garasjen til den nå, etter det får jeg se litt mer på seteløsningen kanskje 😁
  14. Endte opp med en sportspal 14 forresten. Har vært på 4-5 turer allerede, både dagsturer og helgeturer. og den fungerer veldig bra. Testa å ro også, komfortabelt og god fart der (målte ikke mer enn med øynene). Den har rukket å få seg en del skrammer, riper og et par bulker men ikke bekymret ennå, tror den vil holde noen år En litt teit ting er plassering av avstiver foran som umuliggjør å bruke det setet når man padler solo. Jeg har vurdert å modifisere den ved å enten flytte det setet eller staget, men enn så lenge har det gått greit å sitte på det bakerste setet. Får øvd mer på J tak (ikke bremsetak) så det er jo greit..
  15. Ah, jeg sover alltid i pysjen så har ikke merket det med klam hud selv, men kan tenke meg at det kan være et problem ja. Deler ikke oppfatningen om at det er noe styr med å få den tett da. Dvs ikke med revelation iaf.. Kjenner ikke til de andre modellene men de ser jo ganske like ut. Klips fast i underlaget og stram til over halsen (hvis det er kaldt) så er den tett.
  16. Vekt og pris er jo to sentrale faktorer iallefall..
  17. Sjekk ut quiltene til EE eventuelt. Er kanskje litt overkill for bruken mtp pris, men utrolig deilig å sove med kontra pose syns jeg. 100% mindre klaustrofobisk
  18. Tror de aliexpress problemene har vært individuelle eller er fikset. Jeg har fått mellom 10 og 15 pakker derfra den siste måneden alene og har ikke hatt noen problemer. Betaler alltid med paypal da. Antallet pakker er bare fordi jeg handler fra mange forskjellige selgere der og de ikke alltid er så gode på å samle sammen..
  19. Har ikke bestilt, men sikler på regular med regular poles og footprint. Litt usikker på om bunnen i teltet tåler bikkja bare 😕
  20. Jeg klarer meg ikke uten 80-100l selv. Skal sies at jeg liker å pakke omrent alt inne i sekken da, minst mulig hengende utenpå. Og jeg har ikke det minste liggeunderlaget så det krever litt plass, i tillegg til at jeg liker å kose meg litt så jeg har med en del ekstra. Tror du vil få omtrent like mange svar som brukere som kommenterer i tråden, dette er jo høyst individuelt. Men det er også veldig stor sammenheng mellom størrelse på sekk og ustyret du velger å kjøpe selvfølgelig. Angående telt så bruker jeg fortsatt Naturehike sitt Cloud-Up 3p (1,8kg silnylon). Det holder greit i skogene på østlandet men usikker på om jeg ville dratt det med meg opp i fjellet. Grunnen til at jeg har 3p er for bikkja, hadde det ikke vært for han så hadde jeg hatt 1-2p.. Her er iaf en link
  21. Takk for tips. Nye impact kommer i mai/juni fikk jeg høre fra alfa. De har ikke gamle modellen lenger og jeg må få brukt gavekortet der. Tror jeg skal prøve walk king og se hvordan de er. Og håpe de holder litt mer enn et år, jeg syns de bør det mtp prisen 😕
  22. Får du ny på garanti når du skifter såpass hyppig eller er det rett og slett ekstrem bruk som gjør at de slites ut? Jeg har hatt et par Bregne nå i 10 måneder og fikk igjen pengene (gavekort på alfa.no) på disse da sålen løsnet i forkant på begge støvlene. Lurer på å kjøpe et par Walk King da jeg tror de også vil passe føttene mine mye bedre, dog er det vel stivere støvler så ikke helt det jeg trenger i skogen på østlandet kanskje. Uansett, vil ha noe som holder. Jeg går daglige turer i skog og mark med bikkja, dog ikke all verdens distanser vel og merke. Blir vel kanskje 4-5 mil i løpet av ei uke..
  23. Ja,evt med tizip så du kan få alt stæsjet inn i båten og har en tom sekk strappa over beina eller under spruttrekket hvis det er plass..
  24. Ja, jeg har og tenkt at det er best å droppe sitteputa. Så får bikkja sittet godt nedi båten også, for han satt veldig høyt med puta.. Ref plass så hadde det iaf ikke vært plass til sekk i den jeg hadde. Der fylte bikkja lett opp all plassen i rommet sitt. Planen var å ha sekken strappa over spruttrekket mellom meg og bikkja. Er ikke så mange andre muligheter med stor hund tror jeg.
  25. Jeg kjøpte en dog edition på camp villmark i år.snakka litt med selger der inne og forklarte hva slags hund jeg har (Labrador, 37kg) og at jeg var litt skeptisk til om det tåler den. Det skulle ikke være noe problem,de skulle tåle alle hunder. Når jeg hadde blåst den opp i stua tok det 1 minutt før det var hull i sitteputa hans. Ikke spesielt skarpe/lange klør men materialet i sitteputa er absolutt ikke sterkt nok til større hunder. Kjenner det på det også, skal være 250D nylon tror jeg, men kjennes veldig sprøtt ut. Knitrer liksom litt når man krøller det. Til sammenligning er liggeunderlaget jeg bruker 150D men dette har holdt en sesong allerede, og kjennes mye mer solid ut. Resten av packraften tror jeg tåler hund godt da, selv om det er større hunder. Eneste er spruttrekket som det kanskje kan gå hull på etter hvert. Enden på visa for meg ble å heve kjøpet på packraften. Hvis jeg kjøper en ny i fremtiden så må jeg ha et bamseunderlag eller noe sånt under bikkja. Jeg har sjekka to av de norske merkene og de har samme materiale i sittepute/dørk tror jeg.
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.