Gå til innhold
  • Bli medlem

NordicLandscapePhotography

+Blogger og sponsor
  • Innlegg

    133
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    2

NordicLandscapePhotography vant dagen sist 19. april

NordicLandscapePhotography hadde mest likt innhold!

1 følger

Om NordicLandscapePhotography

  • Bursdag 09. jan. 1974

Profile Information

  • Gender
    Male
  • Sted
    Hønefoss, Buskerud

Nylige profilbesøk

2 278 profilvisninger

NordicLandscapePhotography sine prestasjoner

Collaborator

Collaborator (7/14)

  • Dedicated Sjeldent
  • Reacting Well Sjeldent
  • Conversation Starter
  • Week One Done
  • One Month Later

Nylige merker

89

Nettsamfunnsomdømme

  1. En aldri så liten turrapport fra påsken. Lite snø satte preg på turen. Dette var første tur med DJI Osmo med i bagasjen. Fint lite kamera som lett blir det kameraet man velger å benytte på grunn av vekt og generelle egenskaper.
      • 3
      • Liker
      • Takk
  2. Fra en tur mellom Haugastøl og Hallingskarvet. Nikon D800 med Nikkor AF-S 16-35G f4
  3. Enig der! Jeg hadde en fetisj for utstyr om vi går flere år tilbake. Det er det slutt på. Fornuften har tatt tak heldigvis. Det som er viktig er at du har utstyret som fungerer for DEG. Innkjøp av årets modell på kamerafronten et utelukket. Det finnes så mye å få tak i på bruktmarkedet og masse av det som er der er forrige sesongs utstyr. Det nyeste er ikke nødvendigvis noe bedre. Jeg har vært i fotomiljøet siden slutten av 90-tallet og har en vid bekjentskapskrets, både amatører og profesjonelle. Flere er der hvor man sier "jeg trenger nytt kamera med høyere oppløsning. Det blir så mye bedre da". Da kvitterer jeg med spørsmålet om, hvor er det du viser bildene dine? Svaret er face, insta og andre tilsvarende plattformer. Det trenger man ikkke 48 mp til..... I forhold til meg selv og stillbilder, kan jeg med hånde på hjertet si at de beste bildene jeg har tatt, er de som ikke er planlagte. Men de tilfeldige. Du skal ikke bry deg så mye om hva andre legger ut og kvaliteten på det. Lag din egen stil.
  4. Ikke gjør samme feilen som jeg har gjort. Overdreven bruk av "dark light enhancement" gjør at videofilene ser grusomme ut. På grensen til ubrukelige. Test ut dette før du gjør opptak det du er opptatt av god gjengivelse.
  5. Jet fuel A1 / F34 har jeg testet på 111,ern. Veldig god og ren forbrenning. Men da jeg satt meg inn i hva den inneholder av tilsetninger avskrev jeg den umiddelbart. Prøvde diesel på brenneren fra Primus for mange år siden. Det var mindre vellykket. Gul og ufullstendig forbrenning.
  6. Dette støtter jeg. Jeg merker stor forskjell på Multifuel,en og 111,ern. Den gamle 111,ern avgir mer varme selv om oppgitt effekt er omtrent lik.
  7. Finnes massevis av deler på Ebay feks. Sammenlignet med originale deler opplever jeg kvaliteten varierende. Men er som du skriver, det finnes knapt en bedre brenner.
  8. Har fått testet og det fungerte ypperlig.
  9. Hvor mye blir effekten redusert med silencer,en? Sånn ca.
  10. Parafin og tilsvarende er campingparafin, tennvæske osv. Kanskje jeg skal gi bensin er sjanse. Skader jo ikke å prøve.
  11. Bensin holder jeg meg unna. Spesielt med tanke på at jeg fyrer inne i teltet også. Har respekt for brennbare væsker som lett gasser og skaper eksplosjonsfare ved lekkasje. Langtur er pr. nå ikke aktuelt så det utgjør ikke et kriterie for valget. Vekt er ikke kritisk ettersom jeg alltid har brukt 111,ern i forbindelse med vinterturer der pulk brukes. Nå har jeg bestilt reppsett til min, men jeg ser at tilgang på originale deler begynner å bli tynt. Dette er desidert min favoritt brenner til fyring i telt ettersom den brenner stille. En annen god egenskap er muligheten til å regulere effekten med tanke på matlaging. Multifuel brenneren fra Primus som jeg har nå er best egnet til å koke vann og smelte snø. Så regulering av effekten er vesentlig i forhold til valg.
  12. Ut fra hva jeg leser på nett, fungerer demperen ikke med parafin.
  13. Tenkte å pensjonere den aldrende 111,ern min og skaffe meg en ny brenner. Nå begynner det å bli en stund siden jeg kjøpte brenner sist, ca 1999-2000, og det har skjedd mye på den fronten siden da. Primus Mulitifuel er brenneren jeg kjøpte den gangen. Det er en fantastisk brenner, men den støyer. Jeg bruker utelukkende parafin og tilsvarende til mine brennere. Så da er spørsmålet til forumsdeltakerne her inne: Hva anbefales i dag? Jeg foretrekker produkter fra Optimus og Primus og gjerne en som er støysvak. Trenger ikke å brenne annet enn parafin eller tilsvarende.
  14. Hyggelig å kunne bidra! Jeg har akkurat kommet ned fra fjelltur. Av tre kameraer pluss en drone er det DJI Osmo Action 4 som ble brukt mest. Men da til video. Størrelsen gjør den utrolig hendig. Videokvaliteten er meget god etter min egen målestokk.
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.